مجتمع آموزشی–فرهنگی سراج در نظر دارد تمامی فعالیت هایش حول ایجاد بستری برای تأمین و توسعه محیط یادگیری دانش آموزان، جهت شکوفایی و جهت دهی و ثمربخشی گرایش های فطری آن ها براساس معیارهای اسلامی و مذهب حقه تشیع باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

روزی روزگاری در سراج

مجتمع آموزشی–فرهنگی سراج در نظر دارد تمامی فعالیت هایش حول ایجاد بستری برای تأمین و توسعه محیط یادگیری دانش آموزان، جهت شکوفایی و جهت دهی و ثمربخشی گرایش های فطری آن ها براساس معیارهای اسلامی و مذهب حقه تشیع باشد.مجتمع آموزشی–فرهنگی سراج در نظر دارد تمامی فعالیت هایش حول ایجاد بستری برای تأمین و توسعه محیط یادگیری دانش آموزان، جهت شکوفایی و جهت دهی و ثمربخشی گرایش های فطری آن ها براساس. معیارهای اسلامی و مذهب حقه تشیع باشد.

المپیک سراج

المپیک سراج رویداد ورزشی دبستان سراج است که شامل  مسابقات فردی می‌باشد این رویداد شامل رشته‌های مختلف به تفکیک دانش‌آموزان دبستان دوره اول و دوم می‌باشد.  هدف از این رویداد این است که دانش آموزان بتوانند زمینه ها و توانایی‌های خود را در فضای ورزشی کشف کنند.  از آن جا که این رشته‌ها ثابت می‌باشد بچه‌ها هر سال به دنبال پیشرفت رکورد خود و رکورد مدرسه می‌باشند در پایان هر مسابقه بهترین رکوردها و بهترین پیشرفت‌ها برای دانش‌آموزان به نمایش در می‌آید .

تنوع توانایی‌های ورزشی در این مسابقات در نظر گرفته شده که شامل توانایی های  قدرتی ، سرعتی ، تمرکزی و استقامتی می‌باشد.

بزرگترین رویداد پرورشی موسسه سراج مربوط به مراسم فاطمیه می‌باشد این رویداد به نام فاطمیون می‌باشد و برای تمام مقاطع از دبستان تا متوسطه دوم تعریف شده است به این ترتیب که دانش‌آموزان اول تا سوم دبستان در چهارچوب هیئت کودکانه، دانش آموزان چهارم تا پایان متوسطه اول در قالب نوا نمایش و دانش آموزان متوسطه دوم در قالب دسته عزاداری مشغول فعالیت هستند.

این رویداد بزرگ علاوه بر مخاطبین مدرسه نمود بیرونی و مخاطبین خارج از مدرسه نیز دارد و به فعالیتی اجتماعی نیز تبدیل شده است از خصوصیات بارز این رویداد حضور تمامی کادر مقاطع مختلف تحصیلی در جریان این اتفاق بزرگ می‌باشد…

مسابقات علمی دبستان سراج به دنبال این است که با تمرکز بر زمینه‌ها و فعالیت‌های علمی دانش آموزان فضایی را برای پرورش توانایی دانش‌آموزان ایجاد کند. اهداف علمی تعریف شده منطبق بر کتاب‌های درسی نمی‌باشد و هدف رشد توانایی‌ها و مهارت‌های جانبی می‌باشد. به جهت سطوح مختلف توانایی دانش‌آموزان این مسابقات در دو سطح دبستان دوره اول و دوم و با ماموریت‌های متفاوت تعریف شده است. در دوره اول دبستان تمرکز بر توانایی‌های پایه مثل: حافظه، قدرت، تمرکز، توانایی‌های ریاضی می باشد در دوره دوم دبستان با تمرکز بر رشد توانایی‌های ادبی، ریاضی، اجتماعی و… پایه گذاری شده است. این مسابقات به صورت فردی و در چند مرحله برگزار می‌شود.

یکی از اهداف اصلی آموزشی دوره دبستان تقویت روحیه ی کنجکاوی و پرسشگری و در پی آن پرورش توان  تحقیقی و پژوهشی آنها می‌باشد از آنجا که رشد این توانایی‌ها به صورت آکادمیک و انتقال مفاهیم صرف نمی‌باشد در طول دوره دبستان هر ساله دانش آموزان در یک پروژه ی جذاب پژوهشی شرکت می‌کنند.

این پروژه بر اساس دوست داشتنی‌های دانش آموزان می‌باشد که سبب انتخاب علایق آنها برای ورود به متوسطه است و هم رشد دهنده توان آموزشی  آن ها است.

در طول این سال‌ها بچه‌ها با مفاهیمی به …

 رویداد هنری دبستان سراج با نام جشنواره “رنگ کاغذ قیچی” هر ساله برگزار می شود و به دنبال نمایش دادن و دیده شدن توانایی های ی دانش آموزان می باشد. در این جشنواره دانش آموزان تمام آثار هنری برتر خود را که در طول سال یا در تابستان به صورت ویژه آماده کرده‌اند به دبیرخانه هنری جشنواره ارائه می‌دهند و بعد از تایید ، حق شرکت در جشنواره را پیدا می‌کنند . این آثار در دسته‌های نقاشی، احجام هنری، معرق و… ارائه می‌شوند.

 در مقطع دوم دبستان دانش آموزانی که مایل باشند می‌توانند بعضی از آثار خود را به بخش داوری نیز ارسال کنند و در روز جشنواره شاهد نتایج آن باشند.  یکی …

مشاهده بیشتر

جشن نیمه شعبان متوسطه نسخه عادی

جشن نیمه شعبان متوسطه اول و دوم

جشن نیمه شعبان متوسطه

مراسم جشن نیمه شعبان 

گزارش تصویری مسابقات ورزشی دهه فجر

جشن ولادت امیرالمومنین (ع)

جشن ولادت اميرالمومنين (ع) در متوسطه سراج این مراسم به همت دانش آموزان کلاس نهم متوسطه سراج برگزار شد. 

جشن ولادت امیرالمومنین (ع)

جشن ولادت اميرالمومنين (ع) در روز چهارشنبه در دبستان سراج برگزار شد.   برنامه هاى سرود، نمايش، مسابقه و قصه گويى توسط معلمان دبستان اجرا ...

اردو تفریحی برف بازی

اردوی تفریحی برف بازی متوسطه سراجدر هفته ی گذشته دانش آموزان متوسطه اول به مناطق برفی اطراف لواسان رفتند.     

مشاهده بیشتر

مسابقات ورزشی

مسابقات علمی

کوله پشتی

فاطمیون

رنگ کاغذ قیچی

المپیک سراج

محمد کوچکی

معاون اجرایی

روایتگری محمد کوچکی، از صحنه عملکرد مدرسـه سـراج

مطالعه بیشتر

حسین حاجی قاسمی

معاون آموزشی دبستان

روایتگری حسین حاجی‌قاسمی، از صحنه عملکرد مدرسـه سـراج

مطالعه بیشتر

رامین راد

معاون آموزشی متوسطه اول

روايتگرى رامين راد، از صحنه عملكرد متوسـطه سـراج

مطالعه بیشتر

فرم پیش ثبت نام

فرم مصاحبه کاری